09 Şubat Cmt

|

7'den 70'e | AnkaraRobotik Atölyesi

2. DÖNEM MAKER & ROBOTİK EĞİTİMİ

8 ile 13 yaş arası öğrenciler için planlanmış MAKER ÇOCUK eğitimi başlıyor. Arduino ile üretmenin tadına varacak, ilerleyen teknolojiyi tanıyacak, çocuğunuzu geleceğe hazırlayacaksınız. ÜCRETSİZ KEŞİF DERSİNİ KAÇIRMAYIN.

2. DÖNEM MAKER & ROBOTİK EĞİTİMİ

Saat & Yer

09 Şub 2019 11:00 – 13:00

7'den 70'e | AnkaraRobotik Atölyesi, İstasyon, 2351. Sk. D:No 2/B, 06790 Etimesgut/Ankara, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

CUMARTESİ 11.00 - 13.00 ARASI YAPILACAK OLAN EĞİTİMİN

AYLIK EĞİTİM ÜCRETİ: 200 TL

İLK DERS ÜCRETSİZDİR.

Üretken olmak isteyen öğrencilerimizi #maker #robotik #arduino #kendinyap #kodlama ve #tasarım eğitimine bekliyoruz.

MAKER: Maker’lar için ezber bilgiden çok, deneyim önemlidir. Ezbere bilginin, bir şey oluşturmada deneyim kadar etkin rol almayacağını bilir.

Maker Hareketi (Maker Movement), dünyada hızla yayılan “kendin yap” kültürü ile teknolojinin birleşmesinden oluşan bir akımdır.

Maker; Yazılım ve kodlamadan, elektronik devre kullanmaya, lehim yapmaktan, tahta işlerine kadar, her türlü yapım, üretim konusunda çalışmalar yapar.

EĞİTİMİ NEREDE ve NASIL VERİYORUZ?

Okuma-yazma ve dört işlem becerisi kazanmış çocuklarla -yaklaşık 8 yaş- ileri seviye robotik çalışması yapılabilir. Çocuklarımız tahmin ettiğinizden çok daha öğrenmeye açıklar ve hızlı öğrenmekteler. Haftanın bir günü, bir ders alınması yeterlidir. Yaklaşık 4-5 aylık eğitim almasını tavsiye etmekteyiz. Bu eğitimle çocuğunuz cep telefonuyla kontrol edebileceği araba, dijital metre, araç park kontrol sistemi, otomatik gece lambası, robot kol, otomatik çöp kovası benzeri ürünler yapabilecek. İlerleyen yaşlarda kendi 3 boyutlu yazıcısını, drone, akıllı ev sistemini kurması bu sistemle mümkündür.

Maker Robotik Öğrenci eğitimlerimizi formasyon sahibi, konuya hakim öğretmenler vermektedir.

AYRICA, öğrettiğimiz sistemler dünyada en yaygın kabul gören, açık kaynak kodu kullanan yapılardır. Kaynak ve malzeme sıkıntısı yoktur. Parçaları diğer robotik setlerine göre çok hesaplıdır. Yüzlerce sensör ve modülle çalışabilir.

KAZANIMLAR NEDİR?

Üretmenin tadına varma.

Çevremizi saran teknolojinin nasıl çalıştığını anlama.

Arduino nedir, nasıl çalışır?

Sensör nedir, nasıl çalışır? Ses, ışık nasıl etkiler?

El becerileri ve teknoloji kullanarak sorun çözme.

Gerçek hayatta kullanabileceği ürünler, icatlar ortaya çıkarma.

Bu Faaliyeti Paylaş