top of page

Randevu Alın

|

Ankara Robotik

ÖĞRENCİ EĞİTİMİ (8-18 YAŞ)

Üretken olmak isteyen öğrencilerimizi #maker #robotik #arduino #kendinyap #kodlama ve #tasarım eğitimine bekliyoruz

ÖĞRENCİ EĞİTİMİ (8-18 YAŞ)

Saat & Yer

Randevu Alın

Ankara Robotik, İstasyon, 2351. Sk. No:2, 06790 Etimesgut/Ankara, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

MAKER: Maker’lar için ezber bilgiden çok, deneyim önemlidir. Ezbere bilginin, bir şey oluşturmada deneyim kadar etkin rol almayacağını bilir.

Maker Hareketi (Maker Movement), dünyada hızla yayılan “kendin yap” kültürü ile teknolojinin birleşmesinden oluşan bir akımdır.

Maker; Yazılım ve kodlamadan, elektronik devre kullanmaya, lehim yapmaktan, tahta işlerine kadar, her türlü yapım, üretim konusunda çalışmalar yapar.

EĞİTİMİ NEREDE ve NASIL VERİYORUZ?

Okuma-yazma ve dört işlem becerisi kazanmış çocuklarla -yaklaşık 8 yaş- ileri seviye robotik çalışması yapılabilir. Çocuklarımız tahmin ettiğinizden çok daha öğrenmeye açıklar ve hızlı öğrenmekteler. Haftanın bir günü, bir ders alınması yeterlidir. Yaklaşık 4-5 aylık eğitim almasını tavsiye etmekteyiz. Bu eğitimle çocuğunuz cep telefonuyla kontrol edebileceği araba, dijital metre, araç park kontrol sistemi, otomatik gece lambası, robot kol, otomatik çöp kovası benzeri ürünler yapabilecek. İlerleyen yaşlarda kendi 3 boyutlu yazıcısını, drone, akıllı ev sistemini kurması bu sistemle mümkündür.

Maker Robotik Öğrenci eğitimlerimizi formasyon sahibi, konuya hakim öğretmenler vermektedir.

AYRICA, öğrettiğimiz sistemler dünyada en yaygın kabul gören, açık kaynak kodu kullanan yapılardır. Kaynak ve malzeme sıkıntısı yoktur. Parçaları diğer robotik setlerine göre çok hesaplıdır. Yüzlerce sensör ve modülle çalışabilir.

​ ​

KAZANIMLAR NEDİR?

Üretmenin tadına varma.

Çevremizi saran teknolojinin nasıl çalıştığını anlama.

Arduino nedir, nasıl çalışır?

Sensör nedir, nasıl çalışır? Ses, ışık nasıl etkiler?

El becerileri ve teknoloji kullanarak sorun çözme.

Gerçek hayatta kullanabileceği ürünler, icatlar ortaya çıkarma.

Bu Faaliyeti Paylaş

bottom of page